Aankondiging

Sluiten

Financiële situatie van ons forum (april 2025)


Beste lezers, volgers en leden van MestreechOnline,

Tijdens de vergadering van 9 april 2025 hebben wij als stichtingsbestuur van MestreechOnline helaas weer moeten vaststellen dat de financiële situatie van ons forum verre van rooskleurig is.
We hebben eerder, in september 2021, een soortgelijk bericht de wereld ingestuurd.

In 2021 konden wij een crisis afwenden door ruimhartige donaties van leden en sympathisanten.
Voor de exploitatie en het online houden van ons forum was rond de € 300,- per jaar nodig.
Inmiddels - en dat zal niemand verbazen - zijn alle prijzen en rekeningen drastisch gestegen.
Om ons forum anno 2025 in de lucht te houden hebben we minstens € 650,- per jaar nodig en dan is het nog passen en meten.
In de komende jaren zullen de exploitatiekosten waarschijnlijk alleen maar oplopen.

Gelet op onze huidige financiële positie kunnen wij t/m september 2025 aan onze betalingsverplichtingen voldoen.
Tot nu toe hebben wij als stichting sponsoring en/of reclame van ons forum afgewezen.
Dit is overigens altijd in overleg geweest met de leden.
In 2024 zijn we wel een samenwerkingsverband aangegaan met De Nieuwe Ster.
Dit heeft ons enige financiële ruimte gegeven, maar dit samenwerkingsverband is inmiddels weer beëindigd.

Concreet betekent dit, dat onze data vanaf september 2025 niet meer online opvraagbaar zijn en dat feitelijk het forum MestreechOnline moet stoppen.
Uiteraard is dit niet wat wij willen!

Om ons forum voort te zetten zullen wij, vier jaar later, helaas weer een beroep moeten doen op donaties van leden, lezers en volgers.
Iedere donatie is uiteraard welkom, dit kan eenmalig, jaarlijks of maandelijks.
Enkele leden doneren tot op de dag van vandaag maandelijks (automatisch) een klein bedrag, laten we zeggen een kopje koffie per maand, dit waarderen wij enorm.

In de tussentijd gaan we als bestuur uiteraard ook op zoek naar wellicht een oplossing, zodat we hopelijk niet jaarlijks deze boodschap moeten verkondigen.

Uiteraard staan we ook open voor andere ideeën.
Los daarvan zijn wij als bestuur, dat nu uit 4 leden bestaat, op zoek naar uitbreiding en frisse impulsen.
Dus als u interesse heeft horen wij dit graag.

Als u wilt doneren kan dat via bankrekening (IBAN): NL73 ABNA 0615 0242 54 o.n.v. Stichting MestreechOnline Maastricht.

Als u een donatie wenst te doen en reeds een geregistreerd lid bent van MestreechOnline, kunt u uw gebruikersnaam, indien u dat wenst, vermelden bij de overschrijving.
U krijgt dan bij uw avatar de toevoeging “Vriend van M.O.” vermeld.

Het stichtingsbestuur MestreechOnline

Klik hier om naar het artikel (posting) te gaan

Meer lezen
Minder zien

Maastrichtse gevelstenenrubriek

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • Mariacongres 1947. In de Henri du Montstraat (Boschpoort) is de gedenksteen van het Mariacongres opgeknapt.

    Click image for larger version

Name:	Maria.jpg
Views:	355
Size:	560,8 KB
ID:	101902

    Lees verder

    Is bekend waarom die steen juist op die plek is geplaatst?
    Kiek ins nao bove !
    http://www.maastrichtsegevelstenen.nl

    Opmerking


    • Oorspronkelijk geplaatst door Jef-VMG Bekijk bericht
      Is bekend waarom die steen juist op die plek is geplaatst?[/URL]
      Last edited by Ingrid M.H.Evers; 1 september 2020, 10:33.

      Opmerking


      • De woonwijk in de Boschpoort kwam in 1937 gereed. Er moet dus voor Bouwvereniging St. Servatius een aparte aanleiding geweest zijn de Mariasteen 10 jaar later en 1 jaar na het Mariacongres daar in die uithoek te plaatsen. De vergunning van B&W (RHCL 20.076A inv. nr. 1011) werd in 1948 afgegeven.
        Dus Ingrid, jouw uitleg over Mgr. Lemmens als bevlogen Maria-vereerder klinkt me heel plausibel in de oren.

        Charles Vos maakte voor het Mariacongres een groot Mariabeeld dat een plek kreeg op het Emmaplein. Het is aannemelijk dat zijn leerlingen op de Kunstacademie (in opdracht van de meester zelf?) zich bezig hebben gehouden met dit onderwerp, maar het is vooralsnog niet bekend wie daarvan verantwoordelijk is voor de Mariasteen in de Boschpoort.
        Kiek ins nao bove !
        http://www.maastrichtsegevelstenen.nl

        Opmerking


        • Oorspronkelijk geplaatst door Jef-VMG Bekijk bericht
          Charles Vos maakte voor het Mariacongres een groot Mariabeeld dat een plek kreeg op het Emmaplein.
          Op het Emmaplein? Ik kan me niet herinneren daarvan ooit een afbeelding gezien te hebben, Jef en het wordt ook niet vermeld op de website www.charlesvos.nl van Johan Piets. En waar is dat beeld vervolgens gebleven?
          Last edited by Ingrid M.H.Evers; 3 september 2020, 09:45.

          Opmerking


          • Ingrid, kan ik je op je wenken bedienen met een foto uit een gedenkboek van het Mariacongres.



            Geen idee waar het gebleven is.
            Last edited by Jef-VMG; 3 september 2020, 13:21.
            Kiek ins nao bove !
            http://www.maastrichtsegevelstenen.nl

            Opmerking


            • Oorspronkelijk geplaatst door Jef-VMG Bekijk bericht
              Geen idee waar het gebleven is.
              Het is naar Mechelen gegaan, waar het als 'Onze Lieve Vrouwe van Mechelen' aan de rechterkant tegenover de huizen aan 't Hofke staat: https://www.charlesvos.nl/religieuze...lank.htm#_ftn1

              Zie ook wikipedia:
              https://nl.wikipedia.org/wiki/H%C3%B...lenwkped08.jpg

              Opmerking


              • Gedenksteen Henri du Montstraat. Het was even zoeken in het archief, maar in 20.007C -1853.3 doos 1951 de vergunningaanvraag gevonden.
                Het leverde meteen de naam van de maker op: Lint.
                Dat is ongetwijfeld Johannes Hendricus Lint 1889 - 1956
                keramist
                werkte bij de Sphinx 1917 - 1935
                mede-oprichter 1938 van atelier Astra CV voor kunst-keramiek
                Kiek ins nao bove !
                http://www.maastrichtsegevelstenen.nl

                Opmerking


                • Oorspronkelijk geplaatst door Jef-VMG Bekijk bericht
                  Dat is ongetwijfeld Johannes Hendricus Lint 1889 - 1956
                  keramist, werkte bij de Sphinx 1917 - 1935.
                  Mooi gevonden, Jef. Wel een kleine correctie: het is niet Hendricus, maar Henricus Lint (www.wiewaswie.nl).
                  Johan Lint werd geboren in Bergen op Zoom en vestigde zich op 21 december 1916 vanuit Amsterdam in Maastricht, als 'modelleur bij de Sphinx'. De Rijksdienst voor Kunsthistorische Documentatie (RKD) schrijft dat hij tot 1935 bij de Sphinx heeft gewerkt. Johan Piets stelt dat hij eerder vertrok, namelijk in 1924. (www.charlesvos.nl).
                  Last edited by Ingrid M.H.Evers; 12 september 2020, 09:12.

                  Opmerking


                  • Johan Lint: sterfhuis Statensingel 180 Maastricht. Mede-oprichter en lid van verdienste R.K.S.V. Kimbria.

                    Opmerking


                    • 16e eeuws Maastrichts stadswapen in de Rothemermolen

                      Na 11 jaar geleden de restauratie van deze gevelsteen aangekaart te hebben heeft de VMG dan toch toestemming gekregen daarmee aan de slag te gaan.
                      De steen zal door beeldhouwer Tycho Flore worden opgeknapt, maar daarvoor moest hij wel nog even uit de muur worden gehaald.


                      Informatie over de steen is hier te vinden en de foto's van de uitbraak op tabblad Herstel.

                      Click image for larger version

Name:	R1.JPG
Views:	179
Size:	276,9 KB
ID:	101959




                      Bestanden bijvoegen
                      Kiek ins nao bove !
                      http://www.maastrichtsegevelstenen.nl

                      Opmerking


                      • Hoi Jef-VMG,

                        Mooi dat na 11 jaar dit nu ter hand wordt genomen, maar wellicht is het handig dat je ons leken even uitlegt waar de 16de eeuwse Rothemermolen ligt.
                        De HEM (Historische Encyclopedie Maastricht) vermeldt de Rothemermolen ook niet en ik heb er (helaas!) nog nooit van gehoord.
                        Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd

                        Opmerking


                        • Oorspronkelijk geplaatst door Pier Bekijk bericht
                          De HEM (Historische Encyclopedie Maastricht) vermeldt de Rothemermolen ook niet
                          Rothem is (nog) geen Maastricht, Pier! Nog even geduld

                          Oorspronkelijk geplaatst door Pier Bekijk bericht
                          wellicht is het handig dat je ons leken even uitlegt waar de 16de eeuwse Rothemermolen ligt.
                          Op Wikipedia staat-ie vermeld als IJzeren Molen. Dat artikel rammelt nogal en bevat geen duidelijke bronvermelding, maar lijkt te zijn gebaseerd op dit artikel

                          Opmerking


                          • Oorspronkelijk geplaatst door Jef-VMG Bekijk bericht
                            Na 11 jaar geleden de restauratie van deze gevelsteen aangekaart te hebben heeft de VMG dan toch toestemming gekregen daarmee aan de slag te gaan.
                            De steen zal door beeldhouwer Tycho Flore worden opgeknapt, maar daarvoor moest hij wel nog even uit de muur worden gehaald.
                            Mooi werk, Jef, en knap om die steen er zo gaaf uit te krijgen (die schilfer lijkt al veel eerder te zijn los gekomen, gezien de reparatiesporen op de steen in situ).

                            Oorspronkelijk geplaatst door Jef-VMG Bekijk bericht
                            Informatie over de steen is hier te vinden
                            Een kleine correctie m.b.t. de achtergrondinformatie op de site over het wapen van Maastricht. Dat de vijfpuntige ster oorspronkelijk zespuntig zou zijn geweest kan niet zonder meer gesteld worden.

                            De oudste afbeeldingen van het stadswapen, voor zover mij bekend, zijn te vinden op het Gerechtigheidspaneel uit ca. 1475, dat tot voor enige jaren in het Stadhuis hing, sinds 2018 in het Bonnefantenmuseum. Daarop waren tot voor kort twee stadswapens te zien, beide vijfpuntige sterren. Na de recente restauratie door de SRAL is er nog een derde wapen bijgekomen, op de kleding van een afgebeelde figuur, mogelijk de stadsbode. Ook die draagt een vijfpuntige ster.

                            Ongeveer uit dezelfde tijd dateren de gotische vensters van de kruisgang van de Sint-Servaas, waar in het maaswerk diverse wapens zijn aangebracht (Franse lelies, Bourgondisch kruisen, Luikse perroens, Hornse hoorns); daaronder tweemaal een vijfpuntige ster. Die is tevens te vinden in een venstertracering in de kruisgang van de Onze-Lieve-Vrouwe, maar die is bijna een eeuw jonger.

                            Opmerking


                            • Een mooie foto van loze vissertjes bij de oliemolen te Rothem (voorlopig nog gemeente Meerssen) bevindt zich in de Collectie dr. Van Kleef op de beeldbank van het RHCL, signatuur VKG 099. De foto dateert van omstreeks 1917. De molen is in de Tweede Wereldoorlog zwaar beschadigd, maar een deel resteert nog.

                              Click image for larger version  Name:	vk099.jpg Views:	0 Size:	734,5 KB ID:	101971
                              Last edited by Ingrid M.H.Evers; 16 oktober 2020, 02:12.

                              Opmerking


                              • Beste Pier,
                                ik weet niet of gps het zo aangeeft, maar je kunt er gemakkelijk komen vanaf de rotonde in Rothem, de Klinkenberg op richting Meerssen, al vrij snel linksaf de Kerkweg helemaal volgen, de spoorwegovergang oversteken en dan meteen rechtsaf de Molenweg.

                                Achter het molengebouw wordt nu een woon/zorgcentrum gebouwd waardoor de molen en het gehele gebied er omheen voorlopig niet toegankelijk zijn.
                                Het molengebouw is in 2012 gerestaureerd. Mooie foto's zijn te vinden op https://www.molendatabase.nl/nederla...php?nummer=461
                                Kiek ins nao bove !
                                http://www.maastrichtsegevelstenen.nl

                                Opmerking

                                Bezig...
                                X