Waarom? Omdat de ruimte bij de ANWB- en Gemeenteflat erg krap is, moet de bouwkuip voor de A2-tunnel hier in twee fases worden aangelegd. Nu de bouwkuip bij de ANWB-flat gereed is, kan de tijdelijke N2 over het dak van deze bouwkuip worden gelegd. De N2 komt hierdoor verder van de Gemeenteflat te liggen. De vrijgekomen ruimte vóór de Gemeenteflat wordt vervolgens gebruikt voor de aanleg van het tweede deel van de ‘wanden-dakconstructie’
Een wanden-wat? De ‘wanden-dakconstructie’ is een in de grond aangelegde, betonnen bouwkuip in omgekeerde U-vorm. De constructie is te vergelijken met een tafel. De wanden zijn de ‘tafelpoten’ en het dak het ‘tafelblad’. Zo vormt de wanden-dakconstructie als het ware een brede brug over de toekomstige bouwkuip heen.

Werkterrein bij Gemeenteflat
Monitoring Voorafgaand aan de werkzaamheden brengt Avenue2 aan monitoringssyteem aan op de gevel van de Gemeenteflat. Het monitoringssysteem bestaat uit spiegeltjes en wordt aangebracht om de invloed van de bouwwerkzaamheden op de Gemeenteflat en omgeving te meten. Eventuele afwijkingen die het gevolg zijn van de werkzaamheden worden zo permanent in de gaten gehouden.
Wanneer? Begin juli 2012 start Avenue2 met het inrichten van het werkterrein bij de Gemeenteflat. De eerste verticale sleuven worden – naar verwachting – gegraven vanaf eind augustus 2012. Werktijden zijn van 07.00-19.00 uur. Omdat het graven van een sleuf echter niet tussentijds stopgezet kan worden, is uitloop mogelijk.
Gevolgen Omdat machines worden ingezet, kunt u last hebben van geluid- en of stofhinder. Als er ’s avonds doorgewerkt wordt, is hinder door bouwlampen mogelijk. Tijdens het graven van de sleuven kunt u trillingshinder ervaren. Incidenteel zal bouwverkeer via Koningsplein-Oost rijden.

. Ben benieuwd welke uitwerking het niet meer kunnen afslaan naar de Scharnerweg heeft op het drugsverkeer in Maastricht.


Leave a comment: