Indien dit uw eerste bezoek is, vergeet dan niet de FAQ te lezen door op de bovenstaande verwijzing te klikken. U dient zich te registreren voordat u kunt gaan posten. Klik op de registreer verwijzing hierboven om te vervolgen. Om te beginnen met het tonen van de berichten selecteert u het forumdeel welke u wil gaan bezoeken middels gebruikmaking van de onderstaande selectie.
Ter info:
Mocht er zich onverhoopt een probleem en/of fout voordoen tijdens uw aanmelding, meldt deze dan aub. aan ons (door op de onderstaande gekleurde tekst te klikken).
Wij zullen u dan via email contacteren en zorg dragen voor uw aanmelding zodat u gebruik kunt maken van het forum! Registreren lukt niet, ik kan mij niet aanmelden!
Ik kwam zo rond 1.00 uur vannacht thuis na een op zich leuke verkiezingsavond in het stadhuis van Maastricht.
Opvallend veel MO'ers waren aanwezig.
Ik heb even globaal, geteld en kwam zo rond de 10 uit, op een totaal van rond de 250 aanwezigen. Dus pakweg 4%.
Dat zou in de Maastrichtse raad, zonder dat wij campagne hebben gevoerd, bijna 2 zetels hebben opgeleverd.......
Verlies CDA Voor de eerste prognose aan de hand van de uitslag van 5 stembureau's, zo rond 22.00 uur, sprak ik niet alleen met enkele CDA'ers, maar met meerdere "kenners" ter plaatse.
Niemand ging, tegen de landelijk tendens in, er vanuit dat het CDA in Maastricht (fors) zou verliezen.
Ikzelf dacht zelfs aan een redelijke winst, wellicht zelfs richting de 10 zetels
Ook hier werd weer bewezen dat mijn pierlementair inzicht van een niveau 3de divisie onderafdeling KNVB is.....
Het CDA scoorde 13,1 % (18,86%) en verliest daarmee 2 zetels en komt uit op 5 zetels in de Maastrichtse gemeenteraad.
Ik denk dat niemand dit had zien aankomen.
De aanwezige CDA'ers waren oprecht teleurgesteld en gaven aan dat ze echt niet wisten wat ze meer hadden kunnen doen dan hetgeen ze tijdens deze campagne hadden gedaan.
Bovendien komt het zelden voor dat een oppositiepartij zoveel verliest.
Kleine troost voor het CDA is dat ze wel de 2de partij in Maastricht zijn.
Winst Seniorenpartij (SPM)
Na de 2de partij dan nu de (nieuwe) grootste partij In Maastricht, namelijk de Seniorenpartij.
Het was niet echt een verrassing dat de SPM zou winnen.
De Ouderenpartijen zaten landelijk in een enorme flow en hoewel dit iets is afgetopt, blijven de "ouderen" het goed doen. Dus waarom niet in Maastricht?
De SPM haalden 15,01% (12,18%) en wordt met "slechts" 6 zetels (waren er 5) de grootste partij in de Maastrichtse raad!!
Dat een partij met "slechts" 6 zetels in Maastricht de grootste partij kan worden, vind ik niet alleen verwonderlijk, maar feitelijk ook niet goed voor de stabiliteit in de Maastrichtse raad!
Desalniettemin wil ik de SPM, hoewel ik dat natuurlijk vanavond al in persoon bij enkele Senioren heb gedaan, toch nog eens van hieruit feliciteren met hun succes!!!
Ook in Maastricht winst voor D66
D'66 Maastricht wint (ook) in Maastricht en komt met 5 (4) zetels terug in de raad.
Dat is niet echt een verrassing, maar dat GroenLinks met 4 zetels gelijk blijft is wel opmerkelijk.
Nu ben ik niet zo goed in het berekenen van (rest)zetels, maar GroenLinks haalde "slechts" 8,8% (10,47%).
Lijstverbinding GroenLinks en PvdA
Het zou mij niet verbazen als GL uiteindelijk toch slechts 3 zetels krijgt.
GroenLinks en de PvdA hebben namelijk een lijstverbinding en hoewel het wat ingewikkeld rekenen is, kan ik mij niet voorstellen dat zowel de PvdA als GroenLinks samen, respectievelijk 11,4% en 8,8% (=20,2%) goed kan zijn voor respectievelijk 5 en 4 zetels, dus in totaal 9 zetels.
Maar daar heb je hele goede rekenmethodes voor, dus we gaan dat (vrijdag) nog zien.
Huidige kan worden voortgezet
Ondanks dat er wellicht nog een kleine correctie kan plaatsvinden, is het wel zeker dat de huidige coalitie van PvdA (5), SPM (6), D66 (5), GL (4) en VVD (3) met 23 zetels van de 39 een ruime meerderheid behoudt.
Begin volgende week kan men wellicht weer over gaan tot de orden van de dag in (politiek) Maastricht.
Dat zou wel betekenen dat de SP, de grote winnaar van vandaag, buitenspel komt te staan!
Ook oppositiepartij PVM wint
Buiten de SP heeft alleen de oppositiepartij Partij Veilig Maastricht (PVM) gewonnen.
De PVM haalde 8% (5.91%) van de stemmen en steeg van 2 naar 3 zetels.
Eerlijk gezegd had ik verwacht dat de PVM 4 zetels zou gaan halen, maar dat ik niet goed kan voorspellen had ik in mij vorige posting al opgebiecht!
Ik weet echter niet of ik het goed had gezien, maar volgens mij droeg onze burgemeester gisteravond geen ambtsketen. Nu vraag ik me af, staat hij op zo'n avond daar niet in functie?
maar voort met het huidige, de huidige coalitie NOOIT > heel erg grote ontevredenheid dus toch liever nieuw
(ofschoon ik nu tegen m'n eigen stelling aanschop "meer dan 4 jaar visie is beter" )
de grootste c.q. overwinnaar mag nu coalitie gesprekken starten
start met het beste van elke partij die ook groeide!
Bericht van de moderator: kan GroenLinkser de handtekening iets neutraler maken (gelet op onze huisregels?)
Zoiets ;-)?
Ik ben nu overigens met de cijfers van de krant in de hand nog eens aan het rekenen, en toch aan het twijfelen gebracht mbt VVD en LPM. Kom ik zo op terug.
Last edited by GroenLinkser; 20 maart 2014, 12:20.
Oorspronkelijk geplaatst door GroenLinkserBekijk bericht
Ik ben nu overigens met de cijfers van de krant in de hand nog eens aan het rekenen, en toch aan het twihfelen gebracht mbt VVD en LPM. Kom ik zo op terug.
Ik heb het nog eens nagerekend met de stemmenaantallen uit de krant. De zetelverdeling in de krant klopt niet. VVD komt na toedeling van een restzetel niet eens in de buurt van een tweede restzetel. Afgaande op de stemgetallen uit de krant is de restzetelverdeling achtereenvolgens: D66, PvdA(-GL), SPM, SP, VVD, LPM, (PvdA-)GL. De lijstverbinding tussen VVD en LPM wordt buiten beschouwing gelaten, omdat LPM niet de kiesdeler heeft gehaald. Maar dat heeft uiteindelijk geen effect voor de restzetelverdeling. De zetelverdeling van gisteravond zou daarom juist zijn.
Huidige kan worden voortgezet
Ondanks dat er wellicht nog een kleine correctie kan plaatsvinden, is het wel zeker dat de huidige coalitie van PvdA (5), SPM (6), D66 (5), GL (4) en VVD (3) met 23 zetels van de 39 een ruime meerderheid behoudt.
Begin volgende week kan men wellicht weer over gaan tot de orden van de dag in (politiek) Maastricht.
Dat zou wel betekenen dat de SP, de grote winnaar van vandaag, buitenspel komt te staan!
Het zou toch wel van een flinke portie arrogantie getuigen als de fikse afstraffing van de coalitiepartijen PvdA en VVD geen politieke gevolgen zou krijgen.
Tijd voor een andere koers?
Kiek ins nao bove !
http://www.maastrichtsegevelstenen.nl
Het zou toch wel van een flinke portie arrogantie getuigen als de fikse afstraffing van de coalitiepartijen PvdA en VVD geen politieke gevolgen zou krijgen.
Tijd voor een andere koers?
Hoezo zou het van arrogantie getuigen als de coalitie gewoon blijft bestaan?
De (nieuwe) grootste partij, de Seniorenpartij (SPM), heeft vóór de verkiezingen nog aangegeven dat hun voorkeur ligt bij het voortzetten van de huidige coalitie!
Dat had iedereen kunnen weten. Niet minder dan 54,7% van de mensen die gisteren zijn gaan stemmen hebben op de coalitiepartijen gestemd!
In 2010 was dat weliswaar nog 56,9%, maar je kunt dan toch echt niet spreken van een "afstraffing"!
Degene die zijn afgestraft zijn de thuisblijvers!
De mensen die niet gingen stemmen met het motto "er verandert toch niets"!!
Als die thuisblijvers nu (nog meer) op de SP, of welke andere oppositiepartij dan ook, hadden gestemd dan was er wel iets veranderd.
Opmerking