Aankondiging

Sluiten
No announcement yet.

Lenculenstraat in Maastricht.

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • Lenculenstraat in Maastricht.

    Door omstandigheden ben ik in de jaren 80 in een klooster verbleven dat in de Lenculenstraat lag te Maastricht.
    Meen mij te herrinerren nummer 10
    Ik voelde mij daar toen veilig en kwam tot rust.
    Mijn vraag bestaat dit klooster nog?
    En is over dit klooster ergens iets te vinden?

  • #2
    Hof van Sint Monica

    Kan het zijn dat het nummer 21 was? Nummer 10 is een vrij smal woonhuis.

    Op nummer 21 was het Hof van Sint Monica gevestigd, dat hier al een keer aan de orde is geweest. Het was van de Augustinessen van Sint Monica, waarvan enige informatie beschikbaar is bij Erfgoed kloosterleven.
    Tegenwoordig zijn er appartementen in gevestigd.

    Opmerking


    • #3
      Zusters Augustinessen van Sint Monica

      Ik denk dat u het heeft over het klooster van de Augustinessen van Sint Monica. De congregatie is een derde orde van de augustijnen en werd in 1934 gesticht te Utrecht. Oorspronkelijk waren deze augustinessen contemplatief, maar vanaf 1939 waren zij ook actief in de maatschappij.

      In 1962 vestigden zij zich op verzoek van burgemeester Michiels van Kessenich en deken Jenneskens te Maastricht en trokken in het pand van het voormalige katholiek weeshuis aan de Lenculenstraat 21.

      De zusters van Sint Monica zorgden voor de opvang van vrouwen in moeilijke omstandigheden (en voor hun kinderen), en deden incidenteel parochiewerk (huisbezoek, godsdienstonderwijs) in de St.-Matthijsparochie, Malpertuis en Limmel. In samenspraak met de Gemeente droegen zij in 1996 hun vrouwenopvang over aan de Stichting ´t Wieker Hoes, Hoogbrugstraat nr. 42 in Wyck.

      De communiteit verliet het pand aan de Lenculenstraat datzelfde jaar en verhuisde naar de Statensingel nr. 173, vanwaaruit een kleine groep nog een tijdlang het overige werk parttime voortzette in de verpleegkliniek Klevarie en in parochies. Korte tijd heeft er ook een groepje gewoond op de hoek van Zwingelput en Nieuwenhofstraat. In 2005 is deze congregatie vertrokken uit Maastricht.

      Literatuur
      * Ubachs/Evers, Historische Encyclopedie Maastricht (2005), 42.
      * Dagblad De Limburger, 28 juli 2005.
      * http://www.zustersaugustinessen.nl
      Last edited by Ingrid M.H.Evers; 8 april 2012, 17:40. Reden: uitbreiding

      Opmerking


      • #4
        Op de site Kerkgebouwen in Limburg staan 2 foto's. Amusant is, dat voor informatie over de geschiedenis verwezen wordt naar Mestreech online
        Last edited by hermanw; 8 april 2012, 18:12. Reden: Typefoutje verbeterd

        Opmerking


        • #5
          Hof van St. Monica Lenculenstraat te Maastricht.

          https://www.youtube.com/watch?v=AFWhT0iX6L8


          Opmerking

          Bezig...
          X