Inmiddels mogen we ook even binnenkijken met RTV Maastricht. Ietsje prematuur, want er is nog niet zo heel veel te zien. En van de ambachtsschool alleen een paar foto's.
https://rtvmaastricht.nl/nieuws/arti...menich-in-wyck
					
					
					
				
			Aankondiging
				
					Sluiten
				
			
		
	
		
			
				No announcement yet.
				
			
				
	
Ambachtsschool, Bioscoop en nu Internationaal hoofdkantoor DSM in Sint Maartenspoort
				
					Sluiten
				
			
		
	X
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Nou akkoord ik heb dan ook nog een beetje gelijk gekregen maar die blokrand bebouwing staat er. Daar moeten jullie ( wij Maastrichtenaren ) het mee doen.
 
 Het probleem zit hem in die Welstand Nota en de leden van de commissie die een ontwerper soms ECHT alles voor de voeten werpt en soms helemaal niks.
 (de regisseur portemonnee bepaald wat er door heen komt)
 Allemaal geweten en gekend in Maastricht. Maar er zijn heel wat tragische verminkingen in Wyck gebeurd met grotere bouwprojecten de afgelopen 40 jaren.
 
 woningbouw lage barakken - wycker grachtstraat
 on top, het beschermde stadsgezicht amsterdamse school zwembad Wilhelminasingel
 de woningbouw Antoon Lipkensstraat op foto3 van El Loco
 de woningbouw aan de Akersteenweg
 de woningbouw Bourgogneplein
 de woningbouw Wilhelmina Staete
 
 niet omdat ze groot zijn maar omdat ze geen porem hebben
 
 
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Pakweg 3-4 weken geleden kwam ik langs het nieuwe DSM (De Stad MaastrichtOorspronkelijk geplaatst door El Loco Bekijk bericht
 Misschien zijn we te voorbarig geweest. ) gebouw in Wyck. ) gebouw in Wyck.
 Het viel bij mij reuze mee met wat ik zag.
 
 Ook ik had liever een ander ontwerp gezien, denk bijvoorbeeld wat er is gebeurd in de Helmstraat met dat vroegere spuuglelijke Entre-Deux gebouw. Dat hadden ze hier ook kunnen bouwen, maar nu er toch voor een moderne versie is gekozen is het nog niet eens zo slecht.
 Ik wilde er toen zelfs iets over schrijven op MO, maar helaas raakte mijn gedachte/posting ergens op de achtergrond en vervolgens helemaal uit mijn zicht.
 Maar hoe dan ook, ik ben het wel eens met El Loco.
 
 Maar, Antonius heeft natuurlijk ook wel (een beetje) gelijk!Oorspronkelijk geplaatst door Antonius beter is nog steeds niet goed. Maar ieder zijn ding. (..) beter is nog steeds niet goed. Maar ieder zijn ding. (..)
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
  beter is nog steeds niet goed. Maar ieder zijn ding. beter is nog steeds niet goed. Maar ieder zijn ding.
 
 Als iemand de buurt zelf verkent (of kent zoals ik) ontdekt hij dat de omgevingsanalyse en het bouwplan van de tafel gevallen is bij de Welstand en Monumenten commissie.
 
 Het is immers DSM zullen we maar zeggen. Het is te hopen dat het binnen het gebouw nog een beetje circulair wordt geoutilleerd.
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Ja, da's een beetje nep. Een beetje vergelijkbaar met die roze marmertegels - filmstroken moesten het voorstellen - op de gevels van de oude Euroscoop. Maar ik begin langzaam toch wel warm te lopen voor dit gebouw. Ik vind het nu al beter dan de EuroscoopOorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtKan er ook met aangeplakte betonnen pilasters niet warm voor worden hoor.  
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Tja, gemiste kans.
 Kan er ook met aangeplakte betonnen pilasters niet warm voor worden hoor.
 Foto 2 toont het 't beste hoe hard dit blok in een fijnmazige Sint Maartenspoort / Wyck erin stampt.
 
 p.s.
 wel goed gefotografeerd
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Misschien zijn we te voorbarig geweest. Zo ziet het er nu uit (foto's van gisteren).Oorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtWat een spuuglelijk gebouw.
 
 
 
 
 
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Ik fietste er zondag langs en was ook tamelijk teleurgesteld. Het zal nu helemaal van de gevelbekleding afhangen, maar ik ben bang dat het niet meer goed komt.Oorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtWat een spuuglelijk gebouw.
 
 Wat doen we nu? Teruggeven aan Heerlen dan maar?  
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 tja ik las de ene en de andere hun berichten gisteren kort op elkaar volgend en was daardoor een beetje onoplettend sorry Verwijderde gebruiker your the man.
 
 El Loco patio's zijn nooit heel groen of je hebt veel groene verf ter beschikking danwel ze zijn heel erg groot qua afmeting en hout is "HET MODE WOORD" bij de architecten tegenwoordig. Ermee bouwen en of de herkomst ervan interesseert hen niet zo. Ja we binden CO2 kappen alle bossen die we tegen komen! Duurzaam?
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Volgens mij heet hij BreurOorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtBeste Pier als je niet oppast als aannemer worden ook de nieuwbouw projecten leeggeroofd, zo gaat dat al jaren. 
 
 En dat zou jammer zijn, want onder die vloer ligt de parkeergarage en dat is nou juist het onderdeel dat behouden moet blijven.Oorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtik bedoel dat ie er ook doorheen kan zakken, door die vloer waar die over rijdt met z'n kraan.
 
 Inmiddels staat er iets meer informatie op de website van BroekBakema, de architecten:
 
 https://www.broekbakema.nl/projecten/dsm-hoofdkantoor/
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Beste Ingrid M.H.Evers ik bedoel dat ie er ook doorheen kan zakken, door die vloer waar die over rijdt met z'n kraan.
 Beste Pier als je niet oppast als aannemer worden ook de nieuwbouw projecten leeggeroofd, zo gaat dat al jaren.
 
 Waren we hier niet een heel stel monumentale deuren kwijt in Maastricht toen er gerenoveerd/gerestaureerd werd in een monument?
 
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Inbrekers hebben inmiddels gerecycled. De rauwe werkelijkheid.
 Leave a comment:
- 
	
		
		
		
		
		
	
	
	
	
 Jawel, maar wordt demonteren niet een stuk duurder? Naar het schijnt kun je heel veel materiaal hergebruiken, maar misschien weet dat sloopbedrijf niet waar ze ermee naar toe kunnen en cashen? Uiteindelijk ligt natuurlijk de verantwoordelijkheid bij de opdrachtgever. Misschien geldt daar: time is money, en misschien is die vloer ook niet erg interessant en levert hij dus niets op? (Ik bekijk het maar even van de hoopvolle kantOorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichten dan met de Volvo kraan op een vloer gaan rijden en breken maar wat kapot kan ipv demonteren van de onderdelen... ) )
 
 Leave a comment:

 
	 
	 
	 !
! 
		
Leave a comment: