Aankondiging

Sluiten
No announcement yet.

Latijn in het kerkregister van St. Walburga Amby/ Pastoor Amby?

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • #16
    Goedenavond,

    eindelijk de tijd gevonden om te reageren. Ik heb alle reacties gelezen en ben hier erg blij mee!

    Vooralsnog sluit ik me aan bij Hermanw. Omdat ik mijn hypothese had gebaseerd op allelimburgers.nl (en dus niet de originele stukken!) Kan het inderdaad zo zijn dat de passages waarvan werd verondersteld dat deze toebehoorde aan Adam Vaessen eigenlijk verwijzen naar b.v. een andere doopgetuige.

    Het blijft wel opvallend de hoeveelheid dopen waar Adam bij aanwezig was. Maar.... het kan inderdaad zijn dat dit ook een andere Adam is. Kortom, ik sluit nog niks uit en (alweer) heb ik geleerd dat ik beter uit kan gaan van de originele stukken. De volgende keer in het archief ga ik erachteraan!

    O ja, is het aannemelijk dat de naam Dominicus/Adamus door elkaar gebruikt wordt? Gebeurde dit vaker? In de sterfakte van de dochter van Adam staat als voornaam van de vader Dominicus en vele kleinkinderen heetten Domenicus en geen enkele (bij mijn weten) Adam. Opmerkelijk.

    Ingrid heel hartelijk dank voor de verwijzing naar de literatuur, zodra ik weer eens in het zuiden ben ga ik daar zeker achteraan!

    Opmerking


    • #17
      Breur schrijft dat we weer in dezelfde stambomen komen, Daemen Honts (Canisius) en Sleijpen. Wat bedoel je hier precies mee? Zijn deze hier al veelvuldig aan bod gekomen?

      Aangezien Honts en Sleijpen in mijn familie niet onbekend zijn ben ik erg benieuwd naar wat hierover bekend is? Van de familie Sleijpen weet ik dat zij zich 'ophielden' rond Withuishof en het Kerxcken, van de fam. Honts weet ik niet veel behalve dat ik het 'idee' heb dat ene Maarten Honts in de 18e eeuw pachter was op de Heihof.

      Opmerking

      Bezig...
      X