Aankondiging

Sluiten

Financiële situatie van ons forum (april 2025)


Beste lezers, volgers en leden van MestreechOnline,

Tijdens de vergadering van 9 april 2025 hebben wij als stichtingsbestuur van MestreechOnline helaas weer moeten vaststellen dat de financiële situatie van ons forum verre van rooskleurig is.
We hebben eerder, in september 2021, een soortgelijk bericht de wereld ingestuurd.

In 2021 konden wij een crisis afwenden door ruimhartige donaties van leden en sympathisanten.
Voor de exploitatie en het online houden van ons forum was rond de € 300,- per jaar nodig.
Inmiddels - en dat zal niemand verbazen - zijn alle prijzen en rekeningen drastisch gestegen.
Om ons forum anno 2025 in de lucht te houden hebben we minstens € 650,- per jaar nodig en dan is het nog passen en meten.
In de komende jaren zullen de exploitatiekosten waarschijnlijk alleen maar oplopen.

Gelet op onze huidige financiële positie kunnen wij t/m september 2025 aan onze betalingsverplichtingen voldoen.
Tot nu toe hebben wij als stichting sponsoring en/of reclame van ons forum afgewezen.
Dit is overigens altijd in overleg geweest met de leden.
In 2024 zijn we wel een samenwerkingsverband aangegaan met De Nieuwe Ster.
Dit heeft ons enige financiële ruimte gegeven, maar dit samenwerkingsverband is inmiddels weer beëindigd.

Concreet betekent dit, dat onze data vanaf september 2025 niet meer online opvraagbaar zijn en dat feitelijk het forum MestreechOnline moet stoppen.
Uiteraard is dit niet wat wij willen!

Om ons forum voort te zetten zullen wij, vier jaar later, helaas weer een beroep moeten doen op donaties van leden, lezers en volgers.
Iedere donatie is uiteraard welkom, dit kan eenmalig, jaarlijks of maandelijks.
Enkele leden doneren tot op de dag van vandaag maandelijks (automatisch) een klein bedrag, laten we zeggen een kopje koffie per maand, dit waarderen wij enorm.

In de tussentijd gaan we als bestuur uiteraard ook op zoek naar wellicht een oplossing, zodat we hopelijk niet jaarlijks deze boodschap moeten verkondigen.

Uiteraard staan we ook open voor andere ideeën.
Los daarvan zijn wij als bestuur, dat nu uit 4 leden bestaat, op zoek naar uitbreiding en frisse impulsen.
Dus als u interesse heeft horen wij dit graag.

Als u wilt doneren kan dat via bankrekening (IBAN): NL73 ABNA 0615 0242 54 o.n.v. Stichting MestreechOnline Maastricht.

Als u een donatie wenst te doen en reeds een geregistreerd lid bent van MestreechOnline, kunt u uw gebruikersnaam, indien u dat wenst, vermelden bij de overschrijving.
U krijgt dan bij uw avatar de toevoeging “Vriend van M.O.” vermeld.

Het stichtingsbestuur MestreechOnline

Klik hier om naar het artikel (posting) te gaan

Meer lezen
Minder zien

Het einde van de vergeten wielerbaan

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • Het einde van de vergeten wielerbaan

    Kwam op het MVV supportersforum het volgende interessante stukje tegen:

    "De vergeten wielerbaan van Maastrichtstaat op het punt geruimd te worden. Veel mensen rijden iedere dag over de A2 net ten noorden van de Geusselt. Maar weinig automobilisten weten dat in een weiland pal naast de A2 een wielerbaan heeft gelegen, waarvan de opstaande randen onder het gras nog altijd zichtbaar waren.

    De wielerbaan werd in 1895 geopend en stierf een stille dood begin jaren '30. Met de ondertunneling van de A2 verdwijnen de laatste resten."
    Last edited by ; 20 oktober 2011, 15:06.

  • #2
    Wil iemand alsjeblieft als de gesmeerde bliksem foto's gaan maken, mét bodemreliëf?

    Opmerking


    • #3
      En verder http://wielerhistorie.wielrennenmaas...ij-de-geusselt

      Opmerking


      • #4
        En verder een nieuwsitem bij L1:
        http://www.l1.nl/popups/mediaplayerp...eoId/1_5437145

        Opmerking


        • #5
          Ik kwam er vanmiddag langs en zag idd dat inmiddels de helft is afgegraven...heel jammer dat dit stukje cultuurhistorisch erfgoed verdwijnt.
          Mijn architectenbureau heeft recent nog meegedaan aan een prijsvraag voor een toekomstvisie voor de landgoederenzone. In dit plan hebben wij voorgesteld de wielerbaan als zodanig te handhaven in het landschap en de vorm te versterken door van de ovaalvormige binnenruimte een waterpartij te maken.

          zie hier het plan: http://www.hvna.nl/data/files/algeme...90622%20A3.pdf

          Bij de gemeente bekend maar helaas niet opgepakt...

          Opmerking


          • #6
            Hier vond ik nog info op dit forum! http://forum.mestreechonline.nl/showthread.php?t=354

            en hier nog een krantenartikel uit 1924: http://kranten.kb.nl/view/article/id...3Ap008%3Aa0135
            Last edited by Zevke; 21 oktober 2011, 21:39.

            Opmerking


            • #7
              Oorspronkelijk geplaatst door Zevke Bekijk bericht
              zie hier het plan: http://www.hvna.nl/data/files/algeme...90622%20A3.pdf

              Bij de gemeente bekend maar helaas niet opgepakt...
              Mooi plan, Zevke, met al die waterlopen als verbindende elementen (vooral die ene dwars door het Sterrenbos bij Vaeshartelt). Maar de tijden zijn slecht, dus ik snap wel dat de gemeente er niet zo'n zin in heeft. Te duur. Wie weet, ooit nog eens... Maar voor de wielerbaan is het dan te laat.

              Opmerking


              • #8
                Heel goed Harrie dat je deze thread hebt geopend.
                Ik was het al circa anderhalve maand van plan, want ik zag dat er een stukje van de oude baan was afgegraven en dacht toen "hier moet ik iets over melden op MO".
                Maar ja, dan weer vergat ik het en dan weer reed ik over de A2 en nam ik mij voor om 's avonds de thread te openen.... wat ik dan ook alweer vergat.

                Kortom, heel goed dat Harrie het nu heeft opgepikt.

                Wat mij echter opvalt is dat er, tenminste toen ik de vorige week de laatste keer vanaf de A2 naar dat stukje keek, er alleen een stuk uit de oude contouren van de baan is gehaald.
                Het leek erop dat dit heel precies was gedaan.

                Ik heb daarom de hoop dat degene die er nu bezig zijn precies weten dat ze bovenop een stukje Maastrichtse historie bezig zijn en dat ze tzt dit stukje van de oude wielerbaan weer netjes zullen herstellen.

                Maar, die stukje schrijvende, realiseer ik mij ook dat het een verhaal is van "De wens is de vader van de gedachten"
                Een dag niet gelachen, is een dag niet geleefd

                Opmerking


                • #9
                  De wielerbaan verkeerde volgens dit bericht in de De Nieuwe Koerier van 25 februari 1902 (http://roermond.x-cago.com/kranten/a...rds=wielerbaan) in een dusdanige toestand dat er geen grote wedstrijden gehouden konden worden.
                  In De Nieuwe Koerier van 12 februari 1932 wordt gemeld dat er begonnen wordt met de bouw van een nieuwe baan in Heer (http://roermond.x-cago.com/kranten/a...rds=wielerbaan). In hetzelfde artikel staat te lezen: 'In de jaren 1924 1925 en 1926 was de wielersport in het Zuiden van Limburg op het hoogste punt. Maastricht had de zaak wat hoog aangepakt en plotseling lag de baan stop en uit was het aldaar met de wielersport.'
                  Zie verder dit artikel in de Limburger Koerier van 21 januari 1933 (http://kranten.kb.nl/view/article/id...3Ap005%3Aa0122 ) waarin vermeld wordt dat de Raad tot de bouw besloten heeft op 29 januari 1933.
                  Last edited by hermanw; 22 oktober 2011, 11:43.

                  Opmerking


                  • #10
                    In De Nieuwe Koerier van 26 april 1937 staat dat de wielerbaan van Heer naar Valkenburg wordt overgebracht:
                    http://roermond.x-cago.com/kranten/a...rds=wielerbaan

                    en in 1941 wordt daar de baan gesloopt:
                    http://roermond.x-cago.com/kranten/a...rds=wielerbaan

                    Opmerking


                    • #11
                      Oorspronkelijk geplaatst door Zevke Bekijk bericht
                      Ik kwam er vanmiddag langs en zag idd dat inmiddels de helft is afgegraven...heel jammer dat dit stukje cultuurhistorisch erfgoed verdwijnt...

                      Ja, toch denk ik dat mensen het verdwijnen van dit stukje erfgoed niet moeten betreuren. Als ze dat wel doen, hebben ze decennia lang liggen slapen. Jullie plan om de contouren te handhaven en in te vullen was geen slecht idee in mijn ogen. En doe je de groeten aan Marco?

                      Opmerking


                      • #12
                        Oorspronkelijk geplaatst door Pier Bekijk bericht
                        Heel goed Harrie dat je deze thread hebt geopend.
                        Ik was het al circa anderhalve maand van plan, want ik zag dat er een stukje van de oude baan was afgegraven en dacht toen "hier moet ik iets over melden op MO".
                        Maar ja, dan weer vergat ik het en dan weer reed ik over de A2 en nam ik mij voor om 's avonds de thread te openen.... wat ik dan ook alweer vergat.

                        Kortom, heel goed dat Harrie het nu heeft opgepikt.

                        Wat mij echter opvalt is dat er, tenminste toen ik de vorige week de laatste keer vanaf de A2 naar dat stukje keek, er alleen een stuk uit de oude contouren van de baan is gehaald.
                        Het leek erop dat dit heel precies was gedaan.

                        Ik heb daarom de hoop dat degene die er nu bezig zijn precies weten dat ze bovenop een stukje Maastrichtse historie bezig zijn en dat ze tzt dit stukje van de oude wielerbaan weer netjes zullen herstellen.

                        Maar, die stukje schrijvende, realiseer ik mij ook dat het een verhaal is van "De wens is de vader van de gedachten"

                        graag gedaan , maar ere wie ere toekomt; het verhaal kwam van de MVV supporters site : http://www.mvvfans.nl/index.php
                        en niet van mij, ik nam me alleen de moeite om het hierheen te kopiëren.


                        Ter info : op de genoemde web site staat in het forum ook niet MVV / niet voetbal maar wel Maastricht gerelateerde berichten.
                        Niet zo zeer vanuit een ouderwetse vorm van chauvinisme, die er natuurlijk ook wel is, maar eerder vanuit een trots op deze stad, haar cultuur en historie .
                        Hierdoor pikken meer en meer supporters dit soort zaken op en plaatsen dit dan onder het topic "Maastrichtenaren in het nieuws" of "Overig nieuws (niet over MVV "( bij het laatste haalde iknl het "wielerbaan" verhaal vandaan)
                        een ander voorbeeld is het plaatsen van een artikel over deze website van de Maastrichtse fotograaf Niko Cobben met foto's van en over het "Luikse": http://www.thefleetingworld.nl







                        Zo heeft bijvoorbeeld ook de "harde" kern, voor zover je daarvan kunt spreken, de zgn. Ultra's het Beppie Kraft liedje "mie leef Mestreech" verheven tot een van haar lijfliederen om de euforie over het vertoonde spel en de overwinning te vertolken.
                        Last edited by ; 22 oktober 2011, 16:08.

                        Opmerking


                        • #13
                          Oorspronkelijk geplaatst door Breur Bekijk bericht
                          .... doe je de groeten aan Marco?
                          zal iech doen!

                          Opmerking


                          • #14
                            En van mij aan Jan? Alhoewel ik er vanuit ga, dat hij niet weet wie Elletje is!
                            Ik ben bij vlagen geniaal, alleen is het nu windstil!

                            Opmerking


                            • #15
                              Oorspronkelijk geplaatst door elletje Bekijk bericht
                              En van mij aan Jan? Alhoewel ik er vanuit ga, dat hij niet weet wie Elletje is!
                              Zal hem bijpraten. Pas op: gaat off topic kant uit.

                              Opmerking

                              Bezig...
                              X