Oorspronkelijk geplaatst door Ingrid M.H. Evers
Bekijk bericht
Maar hoe is Achter de Barakken dan te verklaren, zo rond het Huis met het Handje? Daar is ook nieuwbouw gepleegd.
Hernummeren, zoals in de Meester Ulrichweg en de Longinastraat is gebeurd, zal op meerdere plaatsen zijn gebeurd. Lijkt me gewoon lastig, als je eerst op Longinastraat 30 woont, en dan plotseling op nummer 81.
Dat is een voormalig klasgenote overkomen, die kreeg destijds ineens te horen van de schoolleiding, dat het niet gewenst was dat leerlingen gedurenede het schooljaar gingen verhuizen. Terwijl het dus alleen om huisnummerwijziging handelde.
geprojecteerd was vanuit het Stadhuis op de Markt, immers het centrum van de macht. Dat wil zeggen dat de nummering van straten in bijvoorbeeld Maastricht-West aan de oostzijde (stadszijde) beginnen, met rechts de even en links de oneven nummers. Nu wordt mij gezegd dat ALLE straten in Maastricht die oost-west nummering hebben, dus ook in Wyck, Heer etc. Naar het schijnt is daar elke straat min of meer oostwest georiënteerd. Voor Heer kan ik me dat nog enigszins voorstellen, vanwege het feit dat dit een geannexeerde gemeente is, maar voor Wyck?
Opmerking