Oorspronkelijk geplaatst door Antonius
Bekijk bericht
Aankondiging
Sluiten
No announcement yet.
Jeugdherinneringen uit Maastricht
Sluiten
X
-
Misschien wel heel toevallig of ook niet, maar ... ik ben wel van Sint Pieter !Oorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtdat was gegarandeerd een ander dan ikkuh, als je uit st Pieter bent!
Mestreechter Geis mage beleve
en dat door te kinne geve.
God, wat is dat sjiek ! © Wigo
Opmerking
-
Nu maar hopen dat ik de downlaod goed heb gedaan. Het is allemaal nog wennen.
Opmerking
-
Nee nee, dit is bij de Matthijskerk, schreef Hollender toch? Leuke foto, jong!Oorspronkelijk geplaatst door Toller Bekijk berichtSchool aan de Herbenusstraat?
Opmerking
-
Mijn jeugdherinneringen van Maastricht.
Ten eerste, ik ben 35 jaar jong, dus geen verhalen over kolen en andere vroeg naoorloogse gebruiken...
Ik kwam er af en toe met mijn ouders, omdat in Zuid-Limburg, in Hulsberg mijn grootouders van vaders kant woonden (en die van moeders kant in Amsterdam).
Op een of andere manier staat het parkeren onder de grote kastanjebomen op het Oranjeplein sterk in mijn geheugen gegrift. Dat was daar vrij parkeren, wat het ook nog was toen ik in 2003 in de directe omgeving van Maastricht ging wonen. Verder vond ik Maastricht als kind ook al een bijzondere stad, heel anders als andere steden in ons land. Maar zeker aangenaam. De brug maakte indruk, en de vlam van Minckeleers was ook wel bjizonder. Alleen kon ik de Markt in de tijd dat ik als student met OV-jaarkaart een enkele keer in Maastricht kwam, die vlam (en dus de Markt) nooit zomaar vinden.
Opmerking
-
Bij het perzikboompje 28 mei 1959
Op sacramentsdag 28 mei 1959 eerste H. Communie in de parochiekerk St. Lambertus.
Een Engel schoon
is mijn patroon
en bij der hand zoo leedd' hij mij
vandage naar Gods Hooggetij.
Gods Heilig Lam
te mijwaard kwam
en gaf mij 't gene, in overmaat
al ander goed te boven gaat.
Guido Gezelle.
Opmerking
-
séant detail die witte handschoenen
heel sjiek
Als het toch al een spoor is, opdat we gestoten zijn, de korte broek, het communie feest, en dus daarmee de traditie in Maastricht dan herinner ik me ook het heilig vormsel in de 6e klas lagere school. Ja warempel Bisschop Gijsen was erbij.
Hij die eierkolen in zijn pijp rookte, zo kenmerkte / schetste mijn Pa de bisschop.
Opmerking
-
De medewerkers van de KNP kregen indertijd een kolen- en olietoeslag (bron navraag gepensioneerde KNP-medewerker).Oorspronkelijk geplaatst door Breur Bekijk berichtAfhankelijk van het budget/grootte kachel werd de kwaliteit kolen bepaald.
Opmerking
-
Over gaskachels gesproken, wanneer ging het gasnet Maastricht over op Aardgas?
ik weet nog dat het geëmailleerde Etna fornuis/oven nieuwe fittingen moest krijgen en der een meneer op zijn knieen in de oven was aan het sleutelen.
Ik vroeg het dit weekend nog aan mijn moeder maar die kon het zich niet meer herinneren...
Maastricht ging per wijk over op aardgas.
met groet
Opmerking
-
Van steenkoolgas naar aardgas,
Op 28 juni 1965 begon men in sector 1, op 17 januari 1966 beëindigde men de operatie in sector 21.Oorspronkelijk geplaatst door Antonius Bekijk berichtOver gaskachels gesproken, wanneer ging het gasnet Maastricht over op Aardgas?
Literatuur:
Ubachs/Evers, Historische Encyclopedie Maastricht, trefwoord aardgas.
Marcel Put, Energiek Maastricht, 199-201.Last edited by Ingrid M.H.Evers; 1 juli 2014, 14:10.
Opmerking
Opmerking