Aankondiging

Sluiten

Financiële situatie van ons forum (april 2025)


Beste lezers, volgers en leden van MestreechOnline,

Tijdens de vergadering van 9 april 2025 hebben wij als stichtingsbestuur van MestreechOnline helaas weer moeten vaststellen dat de financiële situatie van ons forum verre van rooskleurig is.
We hebben eerder, in september 2021, een soortgelijk bericht de wereld ingestuurd.

In 2021 konden wij een crisis afwenden door ruimhartige donaties van leden en sympathisanten.
Voor de exploitatie en het online houden van ons forum was rond de € 300,- per jaar nodig.
Inmiddels - en dat zal niemand verbazen - zijn alle prijzen en rekeningen drastisch gestegen.
Om ons forum anno 2025 in de lucht te houden hebben we minstens € 650,- per jaar nodig en dan is het nog passen en meten.
In de komende jaren zullen de exploitatiekosten waarschijnlijk alleen maar oplopen.

Gelet op onze huidige financiële positie kunnen wij t/m september 2025 aan onze betalingsverplichtingen voldoen.
Tot nu toe hebben wij als stichting sponsoring en/of reclame van ons forum afgewezen.
Dit is overigens altijd in overleg geweest met de leden.
In 2024 zijn we wel een samenwerkingsverband aangegaan met De Nieuwe Ster.
Dit heeft ons enige financiële ruimte gegeven, maar dit samenwerkingsverband is inmiddels weer beëindigd.

Concreet betekent dit, dat onze data vanaf september 2025 niet meer online opvraagbaar zijn en dat feitelijk het forum MestreechOnline moet stoppen.
Uiteraard is dit niet wat wij willen!

Om ons forum voort te zetten zullen wij, vier jaar later, helaas weer een beroep moeten doen op donaties van leden, lezers en volgers.
Iedere donatie is uiteraard welkom, dit kan eenmalig, jaarlijks of maandelijks.
Enkele leden doneren tot op de dag van vandaag maandelijks (automatisch) een klein bedrag, laten we zeggen een kopje koffie per maand, dit waarderen wij enorm.

In de tussentijd gaan we als bestuur uiteraard ook op zoek naar wellicht een oplossing, zodat we hopelijk niet jaarlijks deze boodschap moeten verkondigen.

Uiteraard staan we ook open voor andere ideeën.
Los daarvan zijn wij als bestuur, dat nu uit 4 leden bestaat, op zoek naar uitbreiding en frisse impulsen.
Dus als u interesse heeft horen wij dit graag.

Als u wilt doneren kan dat via bankrekening (IBAN): NL73 ABNA 0615 0242 54 o.n.v. Stichting MestreechOnline Maastricht.

Als u een donatie wenst te doen en reeds een geregistreerd lid bent van MestreechOnline, kunt u uw gebruikersnaam, indien u dat wenst, vermelden bij de overschrijving.
U krijgt dan bij uw avatar de toevoeging “Vriend van M.O.” vermeld.

Het stichtingsbestuur MestreechOnline

Klik hier om naar het artikel (posting) te gaan

Meer lezen
Minder zien

Herbestemming van kerken in Maastricht

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • Herbestemming van kerken in Maastricht

    Het is natuurlijk al enkele decennia bezig: de ontkerkelijking onder met name rooms-katholieken heeft in Maastricht geleid tot de sluiting, herbestemming en in enkele gevallen afbraak van een vijfentwintigtal kerken en kloosterkapellen. Van de twee overgebleven (grote) kloostercomplexen, De Beyart en Onder de Bogen, is het eerste bezig met een ingrijpende transformatie en gedeeltelijke secularisatie, en zal het tweede waarschijnlijk over niet al te lange tijd dezelfde weg op gaan.

    De toekomst van de circa dertig parochiekerken in het dekenaat Maastricht-Meerssen (waarvan zeven in de gemeente Meerssen) is al jaren onderwerp van discussie. Zeker is dat er meer kerken moeten sluiten, misschien wel de meeste. Vandaag stond een artikel in De Limburger waarin deken John Dautzenberg en dekenaal bestuurders Ruud Schoufs en Ed van Berlo uitleg geven. Namen van te sluiten kerken worden niet genoemd, want men wil van onderop werken. Maar het toekomstperspectief is duidelijk: "Straks worden gelovigen vervoerd naar een kerk kilometers verderop."

    Bij het krantenartikel staat het volgende kaartje. Staar je er niet blind op, want er zitten nogal wat foutjes in. Zo moet je de afgebroken kerk van Nazareth in Wittevrouwenveld zoeken en is de kerk van Wolder naar Daalhof verhuisd.

    Click image for larger version  Name:	Parochiekerken dekenaat Maastricht.jpg Views:	0 Size:	189,3 KB ID:	103869
    Bron: https://www.limburger.nl/cnt/dmf20210802_93623145

    Een enorme verandering voor de direct betrokkenen, maar ook voor het aanzien van de stad. Wat moeten we met al die leegstaande, vaak monumentale, of toch in elk geval architectonisch interessante gebouwen? Dautzenberg: "De kernvraag is: wat zorgt voor binding, zonder dat het aanstootgevend is? Een gokhal is taboe, dan nog eerder sloop." De voorkeur gaat uit naar andere, liefst christelijke geloofsgemeenschappen, zoals de baptisten, de pinkstergemeente en de Eritrees-Orthodoxe Kerk. Die laatste zou op zoek zijn naar een gebedsruimte in Maastricht. Als geslaagd voorbeeld wordt genoemd de kerk van Pottenberg, die alweer een aantal jaren in gebruik is als Armeens-Apostolisch kerkgebouw. Moslims worden niet uitgesloten, als het maar geen salafisten zijn, en het moet ook passen in de wijk.

  • #2
    Inmiddels is de door deken Dautzenberg aangekondigde vestiging in Maastricht van de Eritrees-Orthodoxe Tewahedo Kerk een feit: ze hebben dit weekend hun intrek genomen in de Koepelkerk. Daar zullen ze voortaan op zaterdag hun kerkdiensten houden, die volgens de krant zo ongeveer de hele dag duren. De missen van de parochie van het Heilig Hart blijven gewoon op zondag doorgaan.

    Bron: Gedeeld gebruik: Eritrese geloofsgemeenschap Limburg neemt haar intrek in de Koepelkerk Maastricht, in: De Limburger, 8 augustus 2021

    Opmerking

    Bezig...
    X