Aankondiging

Sluiten
No announcement yet.

Het Bassin Maastricht.

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • Het Bassin Maastricht.

    50PLUS Maastricht pleit er reeds lang voor de Maastrichtse historische binnenhaven in ere te herstellen. 50PLUS is dan ook vóór het afbreken van de Bassin-brug. 50PLUS heeft ingestemd met het verleggen van de OV-route over een nog aan te leggen weg: De verlengde Maasboulevard.
    Sinds pakweg het jaar 1825 staat aan het Bassin de affuitenloods. De laatste dagen speelt de voorgenomen sloop van deze affuitenloods (opnieuw) in de media.
    50PLUS wil graag helderheid over de affuitenloods en heeft juist daarom schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W.
    https://maastricht.parlaeus.nl/vji/p...uitenloods.pdf
    Last edited by Willy Bronckers; 26 september 2025, 17:00.

  • #2
    De doorsnee lezers van Mestreechonline kunnen die vragen die 50Plus gesteld heeft over het Bassin c.q. binnenhaven niet inzien / lezen daar er een aanmelding vereist is.
    ( p.s. het is uw link Willy die daarmee bedoeld is )

    Daarenboven zou het de politiek geëngageerde mensen binnen 50Plus en andere politiek partijen sieren als ze het erfgoed en de bouwhistorie aan de specialisten overlaten. Opdat ook de ambtenarij aangestuurd door college en wethouders zich niet zo vast bijt in die thematiek.

    Bouwhistoricus Coen Eggen ziet in Maastricht ‘ambtelijk fundamentalisme’ rond monumenten: ‘Dit beleid schiet z’n doel voorbij’
    Voorts is er een veel belangrijker thema en dat is een mooi woonlandschap bouwen i.p.v. herstellen van een binnenhaven die puur samenhangt met het kanaal dat er niet meer is.
    https://the-m.life/
    Dit project behoeft belangrijke aanpassingen van het Bassin gebied, de ontsluiting en desbetreffende ook die affuiten-loods en hoe men ermee om gaat.
    Iets te oud voor re-educatie
    iets te jong voor afdanking
    m.a.w. een stoer Mestreechter joonk

    Opmerking


    • #3
      Het stuk eikenhout dat weggezaagd is krijgt nieuwe takken en misschien zelfs ook nog bladeren.Dat er nog leven in zo oude balk zit was hier in Maastricht wellicht een verrassing.
      Ik duid daarbij op de zogenaamde impasse tussen een opdrachtgever die z'n goedgekeurd bouwplan wil voortzetten en de ambtenarij die blijkbaar dwarsligt, net als die balk dus.

      Gemeentesecretaris Kusters trekt een carnavalesk boetekleed aan en plots (Ubags, de Nieuwe Ster) gaat het over Marco Kroon, oorlog en een dwaze roep naar de herintrede van "bossing" op de werkvloer. (bossing door je baas wordt ook wel structureel pesten genoemd)

      lees er meer over op onderstaande site
      https://leiderschapeninzetbaarheid.n...kmakend-gedrag

      Het verweer van de ambtenaren is die ambtelijke molen en de daarin besloten intrinsieke regeltjes zelf toepassen ten overstaande van hun leidinggevende alsook ten overstaande de aanvragers van de vergunning.
      Men moet diverse deskundige afdelingen intern of extern raadplegen omdat de omgevingswet nu eenmaal zo is opgebouwd om te voorkomen dat de ambtenaar niet zijn boekje te buiten gaat.
      Indien echter dat proces helemaal is doorlopen met of zonder specifieke aanwijzing(en) van een afdeling binnen de Gemeente en er staat dan eindelijk een handtekening onder de bouwvergunning is die rechtsgeldig.

      Indien men iemand in het vergunning traject bij de Gemeente als vergunningverlener intern niet heeft geraadpleegd kan alleen nog de rechter een bouwvergunning nietig verklaren.
      De ambtenaren zelf mogen echter niet op hun genomen besluit om vergunning te verlenen terugkomen.
      Iets te oud voor re-educatie
      iets te jong voor afdanking
      m.a.w. een stoer Mestreechter joonk

      Opmerking

      Bezig...
      X