Aankondiging

Sluiten

Financiële situatie van ons forum (april 2025)


Beste lezers, volgers en leden van MestreechOnline,

Tijdens de vergadering van 9 april 2025 hebben wij als stichtingsbestuur van MestreechOnline helaas weer moeten vaststellen dat de financiële situatie van ons forum verre van rooskleurig is.
We hebben eerder, in september 2021, een soortgelijk bericht de wereld ingestuurd.

In 2021 konden wij een crisis afwenden door ruimhartige donaties van leden en sympathisanten.
Voor de exploitatie en het online houden van ons forum was rond de € 300,- per jaar nodig.
Inmiddels - en dat zal niemand verbazen - zijn alle prijzen en rekeningen drastisch gestegen.
Om ons forum anno 2025 in de lucht te houden hebben we minstens € 650,- per jaar nodig en dan is het nog passen en meten.
In de komende jaren zullen de exploitatiekosten waarschijnlijk alleen maar oplopen.

Gelet op onze huidige financiële positie kunnen wij t/m september 2025 aan onze betalingsverplichtingen voldoen.
Tot nu toe hebben wij als stichting sponsoring en/of reclame van ons forum afgewezen.
Dit is overigens altijd in overleg geweest met de leden.
In 2024 zijn we wel een samenwerkingsverband aangegaan met De Nieuwe Ster.
Dit heeft ons enige financiële ruimte gegeven, maar dit samenwerkingsverband is inmiddels weer beëindigd.

Concreet betekent dit, dat onze data vanaf september 2025 niet meer online opvraagbaar zijn en dat feitelijk het forum MestreechOnline moet stoppen.
Uiteraard is dit niet wat wij willen!

Om ons forum voort te zetten zullen wij, vier jaar later, helaas weer een beroep moeten doen op donaties van leden, lezers en volgers.
Iedere donatie is uiteraard welkom, dit kan eenmalig, jaarlijks of maandelijks.
Enkele leden doneren tot op de dag van vandaag maandelijks (automatisch) een klein bedrag, laten we zeggen een kopje koffie per maand, dit waarderen wij enorm.

In de tussentijd gaan we als bestuur uiteraard ook op zoek naar wellicht een oplossing, zodat we hopelijk niet jaarlijks deze boodschap moeten verkondigen.

Uiteraard staan we ook open voor andere ideeën.
Los daarvan zijn wij als bestuur, dat nu uit 4 leden bestaat, op zoek naar uitbreiding en frisse impulsen.
Dus als u interesse heeft horen wij dit graag.

Als u wilt doneren kan dat via bankrekening (IBAN): NL73 ABNA 0615 0242 54 o.n.v. Stichting MestreechOnline Maastricht.

Als u een donatie wenst te doen en reeds een geregistreerd lid bent van MestreechOnline, kunt u uw gebruikersnaam, indien u dat wenst, vermelden bij de overschrijving.
U krijgt dan bij uw avatar de toevoeging “Vriend van M.O.” vermeld.

Het stichtingsbestuur MestreechOnline

Klik hier om naar het artikel (posting) te gaan

Meer lezen
Minder zien

Archeologie Itteren

Sluiten
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
nieuwe berichten

  • Archeologie Itteren



    Prehistorisch heiligdom in Itteren
    Tijdens archeologisch onderzoek bij Emmaus op de Grensmaaslocatie Itteren is waarschijnlijk een heiligdom uit de IJzertijd (vanaf 800 voor Christus) ontdekt, dat later ook in gebruik was bij de Romeinen. Daarbij zijn interessante vondsten gedaan.
    Tot nu toe zijn acht Romeinse graven en twee graven uit de IJzertijd ontdekt. Ook zijn paalresten gevonden, die wijzen op bebouwing van voor of rond de jaartelling. ,,Bij die graven zijn ook giften blootgelegd, zoals resten van Romeins glas en amphoren (kruiken)”, aldus Gideon Peusens die de opgravingen namens Consortium Grensmaas begeleidt.
    De vondsten worden in kaart gebracht en de komende maanden verder geanalyseerd. Het archeologisch onderzoek bij Emmaus duurt nog zo’n anderhalve maand.

    (Bron: http://www.denieuwegrensmaas.nl/arch...e_itteren.html, februari 2009)

    Voor meer informatie over het Grensmaasproject in Itteren, Borgharen en het Bosschereiland, zie http://forum.mestreechonline.nl/show...5769#post65769.
    Last edited by El Loco; 26 februari 2010, 23:58.

  • #2
    Hier nog wat (oudere) informatie over de opgravingen in Itteren:

    Groot archeologisch onderzoek begonnen in Limburg
    HOLTUM - Archeologen zijn in Itteren begonnen aan een van de grootste opgravingsprojecten ooit in Nederland. Zij verwachten veel belangrijke vondsten in het Maasdal, waar na hun werk op grote schaal ontgrindingen in het kader van het project Grensmaas plaatsvinden. Dat maakten onderzoekers van de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten (RACM) dinsdag bekend op een persbijeenkomst in Holtum.
    De opgravingen concentreren zich vooral rond Borgharen en Itteren, maar ook rond de noordelijker gelegen oude Maasgeulen. Daar verwachten de onderzoekers veel scheepsresten aan te treffen. Bij een eerste onderzoek zijn zij in Itteren gestuit op de resten van een nederzetting uit de ijzertijd van rond 500 voor Christus. (...)
    De opgravingen gaan 5 miljoen euro kosten, betaald uit de grindopbrengsten van het Grensmaasproject. Daarbij wordt 55 miljoen ton grind gebaggerd ter beveiliging tegen overstromingen van de Maas. Ellen Vreenegoor van de RACM zei veel van het onderzoek te verwachten, omdat het Maasdal nog steeds een nagenoeg witte vlek op de archeologische kaart is. De archeologen verwachten resten van schepen, bruggen, steigers en visvoorzieningen uit de ijzer- en Romeinse tijd te vinden, evenals bewoningsresten, villa's en grafvelden.
    De archeologen moeten de vondsten in beeld brengen en waar mogelijk conserveren en in depot opslaan, voordat de baggermachines het landschap wegvagen. Het Consortium Grensmaas begint in maart in Itteren met de grootschalige ontgrindingen in en langs de Maas over een lengte van 43 kilometer tussen Maastricht en Roosteren. Het totale archeologische onderzoek duurt net als het Grensmaasproject vijftien jaar

    (Bron: http://www.volkskrant.nl/wetenschap/...nen_in_Limburg, 18 december 2007)

    * Een korte inventarisatie van de archeologische site in Itteren is te vinden op http://easy.dans.knaw.nl/dms?command...-1233143900363.

    * Een gedetailleerd rapport van het archeologisch vooronderzoek in Itteren (en Borgharen) is te vinden op http://edna.itor.org/nl/intern/uploa...+Grensmaas.pdf.

    * Op http://www.ittereninbeeld.nl/albums/...clrjjd6c8r4ol3 is een uitgebreide fotoreportage van het archeologisch onderzoek te zien, o.a. deze foto van een tweetal Merovingische potten:
    Last edited by El Loco; 27 februari 2010, 00:08. Reden: Afbeelding toegevoegd

    Opmerking


    • #3
      De opgravingen die in het kader van het Grensmaasproject in de omgeving van de kasteelhoeve Hartelstein hebben plaatsgevonden, hebben een groot aantal vondsten opgeleverd, zowel uit de IJzertijd als uit de Romeinse periode:



      Gerestaureerde inhoud van het Romeinse graf 9 (links) en 7

      Meer info: http://www.denieuwegrensmaas.nl/nieu...-vondsten.html. Daar is ook een link naar het uitgebreide opgravingsrapport te vinden.

      Opmerking

      Bezig...
      X